hurda işinde para var mı

Hurda işinde para var mı? 5 Maddede Hurda işi

Her sektörde işinin ehli kişiler para kazanabiliyorken Hurda işinde para var mı? yine günümüzde en sık cevabı merak edilen sorulardan biri olmaya devam ediyor.  Elbetteki hurda işinde para vardır ancak harcanacak emek, fiziki güç, yıpranma payı düşünüldüğünde diğer tüm sektörler kadar zorludur. Bir çok kişinin düşündüğünün aksine hurdacılık işi yatarak para kazanılan bir alan değildir. İş takibi yapmak, işini doğru yapmak, gün içerisinde en yüksek seviyede aktif olmak gereklidir.

Hurda işindeki para hiç bir yerde yok algısı gerçekleri yansıtmamaktadır. İnsan emeğinin en yoğun olduğu işlerden biridir. İnsan bedeni olarak en fazla yıpranılan işlerin başında hurdacı işi gelmektedir. Kazanç kayıp bu oranda düşünüldüğünde bir çok sektörün gerisinde kalır. Yeni iş kurmak isteyenler, girişimciler hurda işinde para var mı? sorusunun cevabı ile birlikte mutlaka sektörün zorluklarınıda araştırmalıdır.

Hurda işinin cazibesi nereden geliyor?

Geri dönüşüm dünya için gerekli olan uygulamalar arasında ön plandadır. Bu amaçla geriye dönüşümü mümkün olan hurda grubu metallerinin alımı ve satımı yaygın bir şekilde yapılır. Evlerde, iş yerlerinde, inşaat alanlarında ve daha farklı noktalarda çeşitli hurda grubu metallerinin varlığı söz konusudur. Hurda piyasası denilen ve son zamanlarda döviz kuruna bağlı olarak da artışta olan bir sektörde bulunur. Birçok firma hurda alımı ve satımı gibi uygulamaları profesyonel olarak yerine getirir. Kendi araçları ile hizmet veren bu firmalar çeşitli hurdalarınızı piyasası değerinde sizlerden satın alarak kazanç elde etmenize yardımcı olur.

İş kurmak isteyen bazı kişiler genelde çok iş bilgisi gerekmeyen, vasıf olarak özel tecrübe istemeyen iş arayışına girmektedir. Hurdacılık mesleğide büyük bir yanılgı ile basit bir iş olarak görülmektedir. Hurdaları toplayacaksın sonra merkeze geri dönüşüme teslim edeceksin, hepsi bu kadar! Ancak bu düşünce başlı başına hatalı bir düşünce tarzıdır. Bu şekilde başlanacak hurdacı işi kısa sürede yok olmaya mahkumdur. Hurda işinde kesinlikle para vardır ama bu o kadar basit değildir. Doğru iş planı, sürekliklik, malzeme ve madenleri tanıma, müşteri ilişkileri, fima yönetimi ve personel çalıştırmada son derece bilgi ve beceri istemektedir.

Hurdacılar Çok Zengin Midir?

Hurda işini yapan kişilerin bindiği arabalar bazılarının dillerine destan olmuştur ancak buna yanılığıdan öte bir durum değildir. Binilen araç ile sektörü tarif etmek büyük bir hatadır. Hurdanın altındaki orta segment yada lüks denilecek araç ile hurda işinde çok para var diye düşünmek geçersizdir. Hurdacılar ülkemizdeki diğer bir çok sektör ile karşılaştırıldığında geçimini rahatlıkla sağlayabilecek seviyede olup kesinlikle zengin kategorine girmez.

 1. Hurdacılık işinde aşırı para vardır yanlış / iş yükü çok vardır doğru
 2. Hurdacılık kolay meslektir yanlış / oldukça zorlu bir iştir doğru
 3. Hurdacılar yatarak para kazanır yanlış / en aktif fiziki güç istemektedir doğru
 4. Hurdacı kolay para kazanır / hurdacılığın giderleri bir çok sektörden fazladır doğru
 5. Hurdacılar az mesai yapar yanlış / günde 12 saatten fazla çalışan hurdacılar doğru

Hurda Grubu Metalleri Nasıl Seçilir?

Metal grubunda bulunan malzemelerin doğaya geri kazandırılması yaygındır. Hurdacı sektöründe yapılan alımlarda alınan metaller çok çeşitlidir. Demir, bakır, krom, alüminyum, sarı karışım, pirinç alaşımı, çelik ve daha başka metaller sizlerin belirttiği adreslerden hurda alımı yapan firmalar aracılığıyla alınır. Özellikle geniş kapsamlı hurdaların bulunduğu inşaat alanlarında kilo yardımıyla ve profesyonel olarak hurda alımı yaygındır. Kaliteli ve işinde uzman ekiplerle çalışan firmalar sayesinde elinin altında bulunan hurdaların alımını müşteriler güvenilir bir şekilde tamamlar.

Hurdacılık sektöründe firma olarak yer almak müşteriler içinde güvenilirlik sağlar. Bu kapsamda iletişim numaraları ve WhatsApp uygulaması üzerinde rahatlıkla iletişime geçerek ön bilgi alımı yapılabilir. Hurda sektörü özellikle son yıllarda rağbet gören bir alan olmuştur. Bu payda metallerin fazla kullanım alanı olması ve doğaya verilen zararın aza indirilmesi amaçları ön planda yer alır.

Değerinde Hurda Alımı Yapan Yerler

Hurda alımı yapan birçok kişi ve firma bulunur. Firmaların hurda alımında belirli bir standartın altına inmemesi ön planda yapılan bir uygulamadır. Değerinde olan fiyat aralıklarında hurda alımı müşteriler için de önemlidir. Bu açıdan güvenilir firmalar ve alanında uzman ekiplerle çalışanların tercih edildiği görülür. Kalitesinden ödün vermeyen ve müşterilerine yardımcı olmayı isteyen firmalarla iletişime geçmek profesyonellik açısından da önemli bir adımdır. Elinizin altında bulunan çeşitli hurda grubu metallerini değerinde fiyatlarla elden çıkarmak istiyorsanız firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Hurda işinde para var mı? 5 Maddede Hurda işi yazımız hakkında sizlerde sektörler ilgili düşünce ve görüşlerinizi bize iletiniz.

1 Yorum

 • Cemal Demiryürek

  Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. Ve sizden ricam sektöre yeni başladım güncel fiyatları nasıl takip edebilirim WhatsAppdan alım fiyatları listesimi atarsınız? Şimdiden teşekkürler

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir